Netia – Opinie Klientów o dostawcy internetu. Czy warto?

Internet w Netii – czy warto skorzystać z oferty?

Netia jest jedną z firm działających na terenie naszego kraju, która oferuje dostęp do szerokopasmowego Internetu. Połączenie realizowane jest zarówno za pomocą technologii przewodowej, jak i bezprzewodowej, a wybór leży po stronie klienta. Jednak, czy warto skorzystać z oferty firmy Netia? Jakie opinie ma Netia w oczach użytkowników swoich usług?

Sprawdź aktualne oferty w Netia – PROMOCJE przy zamówieniu ONLINE

Oferta internetowa w Netii

W kwestii dostępu do Internetu Netia oferuje 3 grupy usług:

 • 3 miesiące za pół ceny,
 • bez lojalki,
 • internet mobilny.

Pierwsza grupa zawiera 3, różne plany taryfowe, a każdy z nich objęty jest promocją „Trzy miesiące za pół ceny”. Jej zasada jest bardzo prosta. Przez pierwsze trzy miesiące obowiązywania umowy abonament jest obniżony o połowę, dzięki czemu oszczędzasz. W tej ofercie prędkości są bardzo imponujące, ponieważ wynoszą 100, 300 i aż 900 Mb/s.

Internet o najniższej, dostępnej prędkości możesz mieć już za 49,90 zł miesięcznie, co oznacza, że przez pierwsze trzy miesiące będziesz płacić jedynie 24,95 zł. Najdroższy plan taryfowy standardowo kosztuje 79,90 zł i 39,95 zł przez pierwsze trzy miesiące. Ponadto do każdej opcji operator dodaje 1 GB transferu danych w technologii LTE.

„Bez lojalki” to ponownie trzy plany taryfowe, które względem poprzedniej grupy usług nie różnią się prędkościami Internetu, a cenami i warunkami umowy. Wszystkie objęte są umową bezterminową, której wypowiedzenie możesz złożyć w dowolnym momencie. Kwoty abonamentu wynoszą odpowiednio 49,90 zł, 79,90 zł i 99,90 zł miesięcznie. Podczas zawierania umowy masz również możliwość dokupienia routera Wi-Fi i usługi „Bezpieczny Internet”.

„Internet mobilny” to obecnie 2 plany związane z transferem danych. Rolę urządzenia w obu przypadkach spełnia karta SIM, którą otrzymujesz po podpisaniu umowy. Pierwszy plan oferuje 10 GB transferu danych i kosztuje 14,90 zł miesięcznie. Z kolei drugi plan umożliwia przetransferowanie danych o łącznej masie aż 20 GB. Jego koszt to 24,90 zł miesięcznie. Umowa może zostać zawarta na okres 12 lub 24 miesięcy.

Plusy i minusy oferty – Netia Opinie użytkowników

Korzystanie z Internetu Netia możliwe jest w każdym rejonie kraju, co zasługuje na dużą pochwałę. Ponadto możliwe jest zawarcie umowy przez Internet, czyli nie jesteśmy zobligowani do wychodzenia z domu. Jednak Internet w Netii ma również pewne wady. Największa to problemy z prędkością Internetu i kontaktem z pomocą techniczną.

Zamów internet Netia ONLINE (PROMOCJE i ZNIŻKI)

Opinie o Netii na forum:

„Jestem w Netii od pół roku. Na razie jest ok, prędkość zbliżona do tej na umowie” – Jarek

Na początku były małe problemy, jednak po kilku rozmowach z pomocą techniczną udało się je rozwiązać. Sprawdzajcie wszystko dokładnie przed podpisaniem umowy” – Kasia

Test internet w Netii – opinia użytkownika o internecie:

Ogólnie rzecz biorąc, Internet oferowany przez firmę Netia wypada bardzo dobrze. Ceny są niezwykle atrakcyjne, a oferowane pakiety bardzo dobrze skomponowane. Mogą jednak występować okresowe problemy z prędkością łącza, jednak sytuacje tego typu zdarzają się niezwykle rzadko.

Netia – Opinie Klientów o dostawcy internetu. Czy warto?
Ocena: 1.5 (29.06%) z 384 głosów

Udostępnij nas! W ten sposób podziękujesz za darmowe treści.

25 komentarzy do wpisu „Netia – Opinie Klientów o dostawcy internetu. Czy warto?”

 1. Hejka 😉 Jakiś czas temu moi rodzice mieli internet z Netii. Z tego co pamiętam, to byli zadowoleni, aczkolwiek czasem narzekali, że ciężko się dodzwonić do biura obsługi.

 2. Powiem tak w internecie jest wiele dobrych i negatywnych opinii o Netii. Chodzi tu głownie o zasięg.
  Według mojej opinii to dobry internet. U mnie działa znakomicie i mogę policzyć na placach jednej ręki – usterki. Dodatkowym plusem jest to,że przez pierwsze 3 miesiące, rachunek jest o połowę tańszy,więc myślę,że warto zaryzykować.

 3. Miałem kilka podejść do Netii. Finalnie przy niej pozostałem i mogę stwierdzić, że wszystko działa jak należy i zasięg też jest dobry.

 4. Korzystam z internetu z Netii od dość dawna. Były okresy gorsze kiedy były małe problemy i niedociągnięcia, natomiast zawsze wszystkie usterki były rozwiązywane niemal natychmiastowo. Na dzień dzisiejszy wszystko jest dobrze, jestem zadowolony z usługi ceny i szybkości internetu.

 5. Zastanawiam się nad podpisaniem umowy z Netią,ale w internecie jest wiele sprzecznych opinii, więc ciężko mi stwierdzić czy warto.
  Może ktoś jeszcze się wypowie?

 6. Siema, ja jak na razie jestem zadowolony z oferty Netii. Na początku moi rodzice mieli telefon stacjonarny, potem dokupili internet. Byli zadowoleni, więc ja również wykupiłem abonament. Korzystam z niego już pół roku i nie mogę narzekać.

 7. Cześć! Chciałabym wykupić abonament z Netii, ale zastawiam się nad pakietem. Wiem, że są 3 dostępne wariaty. Internet potrzebny jest mi do codziennego użytku, dodam, że nie oglądam dużo filmów, ani nie ściągam plików z grami itp.

  • To najdroższego pakietu według mnie nie opłaca się, skoro mało korzystasz,to szkoda kasy. Ja mam ten za 50 zł i jest wystarczający. Oglądam filmy, przeglądam internet i chodzi dobrze.

 8. A jak wygląda umowa z Netią ? Wszystko jest czytelne napisane bez żadnych kruczków? Chodzi mi głównie o to czy prędkość internetu zbliżona do tej gwarantowanej na umowie ?

  • Trzeba czytać wszystko bardzo dokładnie, bo wiadomo jak jest z umowami. Lepiej raz, a dokładnie, niż 100 bez zrozumienia. Moja koleżanka ma podpisaną umowę z Netią już długo i nigdy nie narzekała. Ale według mojej opinii, to sprawa indywidualna.

  • Jak najbardziej, prędkość jest taka jak w umowie, a nawet miałem troszkę większą, zamiast 150 170 Gb na sekundę. Wiadomo że to też zależy od obciążenia serwera, ale można wierzyć w liczby które podają.

 9. Tragedia!!!!!!!!! Ciągłe awarie,nie można doprosić się o monterów aby usunęli awarie. Płaci się dużo a obsługa klienta tragiczna!!!!!!!!!!!! Nie ma tv i internetu kilka dni z ich winy a człowiek musi płacić nawet za te dni! Nie polecAM.

  • Kiedyś miałam podobnie, ale to była awaria spowodowana złymi warunkami atmosferycznymi, mgły, opady i duży wiatr. Poczekaj cierpliwie, to na pewno jednorazowa akcja.

 10. Jestem zadowolona z usług Netii. Czytałam wiele opinii również tych negatywnych, ale postanowiłam przetestować i się nie zawiodłam. Internet działa dobrze, nie ma większych usterek, tylko czasem ciężko się dodzwonić bo biura obsługi klienta.

 11. nie warto od 5 dni nie mam tv i internetu a oni nic nie robią……..konsultanci są niekompetetni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tragedia

 12. Hej, hej! Widziałam na stronie Netii ich nową ofertę – 2 w 1 ( internet + TV) za 49,90 zł. Czy ktoś już skorzystał z tej oferty? Umowę podpisuję się na aż 24 miesiące?

 13. Ważne: Przeniosłem się z internetem do Orange a netia nadal perfidnie przysyła mi rachunki za ich internet, którego nie mam… Dodzwonić się bardzo trudno , a jak się uda to nabijają rachunki. Wpadłem na pomysł aby podać numer, że się chce u nich założyć usługę i oddzwaniają ale tą rozmowę trzeba sobie nagrywać tak jak oni to robią i w określony sposób wypytywać i mówić jaki problem. Na końcu poinformować, że rozmowa została nagrana i żeby przekazali problem np z rachunkiem…Oni to mają nagrane i muszą się tym zająć !netia@

 14. Miałem Netię od ponad 8 lat .Raz działała lepiej raz gorzej ale taką mam linię.Pewnego dnia dostałem list że dostawca rozwiązuje ze mną umowę w trybie natychmiastowym .List (zwykły) dotarł do mnie 06-04(wysłany 03 -04)bez daty rozwiązania więc zadzwoniłem na infolinię.Pan poinformował mnie że 09-04 zostanie odłączona mi usługa(tel.stacjonarny odłączyli mi już w marcu nie informując mnie o tym) a na pytanie co jest powodem odpowiedział że netia ma prawo odłączyć usługe bez podawania powodu.Pal licho samo odłączenie ale sposób w jaki to Netia zrobiła.W sumie wyszło mi to na dobre bo płacę teraz niecałe 50pln za dużo szybszą usługę w orange (w netii było to prawie 96pln z telefonem stac).W każdym razie na pewno więcej z usług netii nie skorzystam i innym szczeże nie polecam…

 15. Odradzam. Firma robi co chce. Prędkość jak i obsługa na info linii jak i placówkach okropna j nie kompetentna. Nie niosą odpowiedzialność za słowa swoich pracowników. Przez 3 lata korzystałam z usług firmy. Gdzie za ostatni rok jestem nie zadowolona w całości i moi znajomi też. W piątke w tym rkku nir przedłużamy umow. Prędkość nie jest zgodna z podpisaną umową. Na info linie nie dasz radę dodzwonić się, czas oczekiwania jak i rozmuwa są płatne. Obsługa jest okropna. Jak zamówiłam ostatni abonament zgłosiłam co potrzebuje. Podłączył nie ten pakiet usług. Musieli odsłuchać rozmowy dla podtwiedzenia że mam rację. Po trzech miesiącach walki z nimi zostalo to zmienione.
  Wycofać się z umowy w normalny sposób nie ma możliwości. Z każdej strony położyli sobie poduche żeby pobierać pieniędzy.

 16. Moja żona podpisała umowę na 12 miesięcy w wysokości 39.99 po 2 miesiącach okazało się że umowa jest na 24 miesiące za 99.99 przy reklamacji otrzymaliśmy kopię umowy która posiada firma netii która jest zbieżne z naszą a podpis jest podrobiony zdecydowanie odradzam a sprawa trafi do sądu poinformuje was o wyniku

 17. Prędkości internetu powoli stają się nieosiągalne do wykorzystania. Nie wiem czy da się używać pełnej przepustowości jaką oferuje Netia, bo aż 900Mb na sekundę.

Dodaj komentarz