Inea Internet

Inea jest operatorem usług telekomunikacyjnych, internetu oraz telewizji z Wielkopolski. Swoim klientom firma oferuje dostęp do telefonii stacjonarnej oraz komórkowej, telewizji cyfrowej i analogowej, a także internetu mobilnego lub stacjonarnego. Prawdziwym hitem usług Inei jest super szybki internet światłowodowy. Poznaj szczegóły oferty usługodawcy.

Inea internet – oferta

Inea posiada w swojej ofercie jedne z najszybszych łączy, które są obecnie dostępne w Unii Europejskiej. Cała technologia opiera się w pełni na światłowodowych kablach, które przypominają ludzkie włosy. Przy wykorzystaniu wiązek światła dochodzi do transferu danych, który osiąga prędkość nawet do 10GB/s. Jest to świetne rozwiązanie w szczególności w przypadku osób, które jednocześnie oglądają filmy w sieci, ściągają pliki i w tym samym czasie grają w gry online. Takie nagromadzenie czynności może spowalniać buforowanie, jednak nie w przypadku, kiedy korzystasz z internetu światłowodowego.

Ponadto operator oferuje swoim klientom internet symetryczny, niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy. Większość operatorów proponuje szybsze pobieranie danych przy ich wolniejszym wysyłaniu. W opcji internetu symetrycznego obie prędkości są takie same.

Inea internet – szczegółowa oferta

Inea proponuje dwie główne opcje korzystania z internetu światłowodowego, a mianowicie:

 • Internet 1GB/s

W tej formule klient podpisuje umowę, która zobowiązuje go do korzystania z usług operatora przez 24 miesiące. W zamian za to otrzymuje:

 • internet światłowodowy o prędkości pobierania i wysyłania danych 1GB/s
 • darmowe Wi-Fi
 • darmową aktywację
 • pakiet bezpieczeństwa za 0,01 zł miesięcznie

Miesięczna opłata za taki pakiet internetu wynosi 69,90zł. Dodatkowo klient musi ponieść jednorazowy koszt wydania sprzętu, który oscyluje w granicach 25zł.

 • Internet 10GB/s

W tej formule klient podpisuje umowę, która zobowiązuje go do korzystania z usług operatora przez 24 miesiące. W zamian za to otrzymuje:

 • internet światłowodowy o prędkości pobierania i wysyłania danych 10GB/s
 • darmowe Wi-Fi
 • pakiet bezpieczeństwa za 0,01zł miesięcznie

Miesięczna opłata za taki pakiet internetu wynosi 199,90zł miesięcznie. Dodatkowo klient musi ponieść jednorazowy koszt wydania sprzętu, który oscyluje w granicach 25zł. Konieczna jest również jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 300zł.

 • Internet mobilny

Operator oferuje swoim klientom również internet mobilny. W ofercie otrzymujemy:

 • pakiet internetu 10GB
 • nielimitowane połączenia
 • nielimitowane wiadomości sms i mms
 • 3 miesiące za 0 zł

Miesięczna opłata za taki pakiet wynosi 19,90 zł po pierwszych trzech darmowych miesiącach.

Dodatkowo przy każdej z formuł możemy skorzystać z opcji Wi-Fi PREMIUM. Inea proponuje swoim klientom niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest wzmocnienie pracy domowego routera. Dzięki temu moc sygnału jest o wiele silniejsza, prędkość przesyłu danych nie spada, a ty możesz cieszyć się szybkim internetem w każdym pomieszczeniu i na każdym piętrze swojego domu.

Internet Inea – plusy i minusy

Jak każdy operator, również Inea ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Oto one:

Plusy

 • dostęp do najszybszego internetu światłowodowego
 • możliwość wyboru pakietu 1GB/s lub 10GB/s
 • możliwość skorzystania z opcji Wi-Fi PREMIUM

Minusy

 • wysokość miesięcznej opłaty
 • brak zróżnicowania oferty w przypadku internetu mobilnego
 • dodatkowa opłata za aktywację przy droższej formule światłowodu

Internet Inea opinie klientów

“Bardzo drogo. Przedstawiciele nawijają makaron na uszy, a potem wychodzą dodatkowe ukryte koszty. Na infolinii ciągle odsyłają do kolejnej osoby, nikt nic konkretnego nie powie. Lepiej mieć słabszy internet, ale lepszą obsługę”

“Niby wszystko fajnie, można połączyć telewizję z internetem, żeby było taniej. Nagrywanie, przewijanie kanałów do tyłu, ale pełno w tym haczyków. Dlatego fajna opcja internetu, mocny sygnał, szybko działa – internet na tak, telewizja na nie”

” Polecam wszystkim tym, którym naprawdę zależy na ekstra szybkim internecie i dobrym sygnale. Nie wiesza się, śmiga aż miło, ale przeciętnemu użytkownikowi wystarczy wolniejszy internet za o wiele niższą cenę”

“W moim domu dzieciaki ciągle oglądają filmy w internecie, ściągają duże pliki, grają w gry i większość operatorów nie dawała nam możliwości, że internet się nie zacinał. Inea w pełni spełnia nasze wymagania. A dzięki wi-fi premium każdy cieszy się dobrym sygnałem w swoim pokoju i jest spokój.”

“Internet mega szybko działa. Pliki pobierają się zanim zdążysz mrugnąć okiem, szybciej pobierzesz niż zainstalujesz. Jedyny minus to spóźniony technik, który pózniej robił wszystko na tempo. No, ale wszystko działa sprawnie, więc jest ok.”

Internet Inea – jak zamówić?

Zamówienie światłowodowego internetu na stronie Inei jest dziecinnie proste. Wystarczy:

Wejść na oficjalną stronę INEA (częste promocje).

Wejść w opcję światłowód w pasku znajdującym się na górze ekranu

Wybrać opcję oferta i zapoznać się z ofertą

Kliknąć “zamów”, a następnie uzupełnić dane osobowe według podanego schematu i dalej postępować według instrukcji.

Click to rate this post!
[Total: 39 Average: 2.4]

5 komentarzy do wpisu „Inea Internet”

 1. W inea najbardziej się opłaca brać internet i telewizję razem, wtedy wychodzi taniej. Jeśli ktoś rozważa sam internet, to nie wiem czy nie znajdzie taniej u innego dostawcy.

  Odpowiedz
  • W większości przypadków opłaca się brać w pakiecie, wtedy się bardziej opłaca. Prawie każdy dostawca mediów ma takie oferty, więc to nic nowego. Sam internet w inea działa bez zarzutu, jeśli chodzi o przyłącze to bardzo szybko to poszło i można było się umówić na konkretną godzinę.

   Odpowiedz
 2. Bardzo fajny opis na stronie inea odnośnie tego jak czytać rachunki, żeby wszystko dobrze i terminowo opłacić! Za to pozytywna opinia ode mnie 🙂

  Odpowiedz
 3. Mam od ponad roku internet w inea i jestem zadowolony z niego bardzo. Wszystko działa jak należy, nigdy nie miałem problemów ze znajdywaniem sieci.

  Odpowiedz
 4. Jesli chodzi o internet i zdecydowałem się na dokładnie taki światłowód
  Przyjrzyjcie się ofercie bo jest naprawdę bardzo ciekawa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz