Jaki internet wybrać? Sprawdź najlepsze firmy [zniżki]

Jaki internet wybrać? 

Wybór dostawcy internetu może sprawiać niemałe problemy. Ofert na rynku jest wiele, a każda charakteryzuje się innymi cechami, dlatego też dokonanie wyboru jest zwyczajnie trudne. W tym artykule postanowiliśmy pomóc Ci i omówimy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze internetu. Ponadto wskażemy dwie, najlepsze oferty na rynku.

Jaki internet wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych parametrów Internetu jest jego prędkość. Zazwyczaj określana jest ona w Mb/s i określa, jak szybko będzie działać połączenie internetowe. W tym przypadku warto kierować się zasadą: im szybciej, tym lepiej, jednak nie zawsze jest możliwe osiągnięcie super dużej prędkości. Znacznym ograniczeniem jest niestety wykorzystywana technologia.

Jeżeli mówimy o standardowym, przewodowym połączeniu, jego prędkość zazwyczaj nie przekracza 100 Mb/s. Jest ona wystarczająca do tego, aby komfortowo korzystać z Internetu każdego dnia, jednak ten sposób połączenia oferują zazwyczaj osiedlowe sieci LAN. Wtedy łącze jest dzielone na wszystkich użytkowników, efektem czego każdy z nich korzysta z wybranej części łącza.

Zdecydowanie lepiej jest wykupić łącze indywidualnie. W tej sytuacji możliwości łącza dzielone są tylko na nasze urządzenia, dlatego prędkość będzie wyraźnie wyższa, a korzystanie przyjemniejsze. Ponadto wybranie zewnętrznego dostawcy internetu nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Dostępność usług tego typu w obecnych czasach jest na tyle duża, że z każdym rokiem ceny są coraz niższe.


2 Najlepsze oferty internetu do domu

Propozycja 1:

Jedną z najlepszych ofert internetu domowego prezentuje obecnie Netia.

Sprawdź ofertę Netia (promocje przy zamówieniu online)

Usługodawca ten obecnie oferuje 3 prędkości połączenia internetowego: 300, 600 i 1000 Mb/s. Plany te kosztują odpowiednio: 50, 60 i 70 zł miesięcznie. Ponadto każdy jest objęty promocją polegającą na tym, że pierwsze 3 miesiące korzystania z usługi jest darmowe. Szczególnie warto przyjrzeć się bliżej planom 300 i 1000 Mb/s, zawierają ciekawe promocje. Przeczytaj opinie o Netii.

internet do domu


Propozycja 2:

Sprawdź ofertę UPC (promocje przy zamówieniu online)

Warta uwagi jest również oferta UPC. W tym przypadku również mamy do czynienia z trzema planami, jednak różnią się one zarówno prędkością, jak i ceną. Najtańszy, bo kosztujący jedynie 49,99 zł miesięcznie plan taryfowy pozwala na korzystanie z internetu z prędkością 300 Mb/s. Już w tym momencie wyraźnie widać, że warto dopłacić, gdyż różnica w prędkości jest znaczna. Najdroższy plan z kolei oferuje prędkość aż 750 Mb/s. Cena za to połączenie również nie jest wysoka, ponieważ wynosi jedynie 59,99 zł miesięcznie. W zestawie otrzymujesz niezbędny sprzęt, a umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Przeczytaj opinie o UPC.

Wybranie planu internetowego ogranicza się zazwyczaj do analizy oferty pod kątem naszych wymagań technicznych. Jeżeli dany plan spełnia Twoje oczekiwania, nie wahaj się skorzystać z możliwości podpisania umowy. Propozycje firm Netia i UPC są zdecydowanie warte uwagi, ponieważ oferują najwięcej za stosunkowo niewielką cenę.


Internet domowy – porównanie ofert

Powyższe pakiety są internetem bez limitu transferu danych. W zależności od naszych predyspozycji, możemy wybrać najlepszy internet dla siebie. Czym różnią się oferty UPC i Netia?


Internet Netia

 • 300 Mb/s za 50 zł!
 • 3 miesiące za darmo
 • do 1000 Mb/s za 60 zł miesięcznie

Internet UPC

 • 300 Mb/s za 49,99 zł!
 • Zniżki do 10 zł za zgody
 • do 750 Mb/s za 59,99 zł miesięcznieJak wybrać internet stacjonarny?

Podczas wyboru dostawcy sieci nie warto oszczędzać. Najlepiej skupić się na benefitach, które otrzymujemy od naszego providera. Zdarza się, że w ofercie dostawcy występuje ograniczenie łącza do jednego urządzenia. Można je łatwo obejść, jednak zapis w umowie może pociągnąć za sobą dodatkowe koszty.

Podczas wyboru internetu sprawdź jaki rodzaj łącza internetowego oferuje dostawca. Obecnie większość prezentowanych usług to sygnał wysyłany za pomocą łącza asymetrycznego, które generuje znaczącą różnicę między prędkością pobierania a wysyłania danych.

Innym rozwiązaniem jest łącze symetryczne, które oferuje stałe połączenie przy niewielkiej różnicy prędkości pobierania i wysyłania danych. Ten rodzaj połączenie znajduje swoje zastosowanie w światłowodach. Obecnie co raz więcej dostawców oferuje ten rodzaj usługi, jednak nie jest on dostępny wszędzie ze względu na uwarunkowania terenu i stosunkowo nową technologię.


Zobacz jaki internet domowy jest najszybszy:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

3 komentarze do wpisu „Jaki internet wybrać? Sprawdź najlepsze firmy [zniżki]”

 1. Ja mam internet z UPC i wybrałem najdroższą opcję, ale to dlatego, że z internetu korzysta dużo osób i prędkość musi być naprawdę dobra i nie ma prawa się nic zaciąć. Cena wynosi 99 zł miesięcznie. W zestawie dostaje się niezbędny sprzęt, no i umowa jest na czas nieokreślony.

  Odpowiedz
 2. Prędkości oferowane w dzisiejszych czasach przez dostawców są tak duże, że nikt prawie nie jest w stanie wykorzystać ich potencjału. Nawet najtańsze oferty mają prędkości wystarczające do korzystania z wielu urządzeń na raz, więc często warto zwrócić uwagę gdzie jest najtaniej, ewentualnie jak długo trwa umowa. Takie są moje rady.

  Odpowiedz
 3. Najlepiej zwrócić uwagę na prędkość internetu, długość umowy i oczywiście kwotę jaką musimy płacić co miesiąc. Zwykle też do wyboru mamy jednego lub dwóch dostawców internetu, choć powoli się to zmienia i konkurencja jest coraz większa.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz