Vectra

Vectra jest jednym z najbardziej popularnych dostawców usług telekomunikacyjnych i operatorów kablowych w naszym kraju. Firma dostarcza telewizję, usługi telekomunikacyjne oraz internet do prawie 400 miast w Polsce, a ilość abonentów to ok. 970 000. Przyjrzyjmy się bliżej usługom w dostawie internetu oferowanym przez Vectrę.

 Vectra internet – usługi

Przede wszystkim ofertę dostępu do internetu, którą oferuje swoim klientom Vectra można podzielić na trzy główne segmenty:

 • internet światłowodowy – charakteryzuje go duża prędkość, jednak jego dostępność jest dość mocno ograniczona i można z niego korzystać w głównej mierze w dużych miastach, na większych osiedlach, gdyż połączenie światłowodowe Vectry dopiero się rozwija.
 • standardowe połączenie na łączach telekomunikacyjnych – jego prędkość jest o wiele mniejsza, jednak jest ono ogólnodostępne.
 • internet mobilny – można z niego korzystać na terenie całego kraju.

Ceny za internet kablowy wahają się w granicach od 39,00zł do ok 70,00zł. Z kolei przy internecie mobilnym koszta wynoszą od 5zł do 50zł. Dodatkowo do poszczególnych ofert dostajemy modem Wi-Fi, dzięki któremu możemy łączyć się z internetem z każdego zakątku domu. Do wyboru mamy zwykły modem, który pozwala na sparowanie z kilkoma urządzeniami lub nowoczesny modem 2,4 i 5GHz, który świetnie sprawdza się przy szybkich łączach. Niektóre z ofert zostały wzbogacone o dodatkowe opcje takie jak pakiet Eleven czy HBO. Warto jednak pamiętać, że pakiety te, jak i Bezpieczny internet można dodatkowo wykupić do każdej opcji internetowej.

Szczegóły ofert

W opcji internetu kablowego klienci mają do wyboru sześć różnych opcji, które różnią się od siebie prędkością internetu, usługami dodatkowymi i oczywiście ceną. Cechą wspólną wszystkich pakietów jest okres trwania umowy, który wynosi 24 miesiące oraz instalacja w 1 dzień, która kosztuje 1zł. Przyjrzyjmy się z bliska każdej z opcji.

 • Internet 30 Mb/s + pakiet HBO

Prędkość pobierania danych wynosi do 30 Mb/s, z kolei prędkość wysyłania do 1,5 Mb/s. Dodatkowo otrzymujemy pakiet HBO GO, a to wszystko za 49zł miesięcznie. Opłata za pierwszy miesiąc wynosi 1zł.

 • Internet 100 Mb/s + pakiet Eleven

Prędkość pobierania danych wynosi do 100Mb/s, z kolei wysyłania do 10Mb/s. Dodatkowym pakietem w tym wypadku jest pakiet Eleven. Opłata miesięczna w tym wypadku również wynosi 49zł, a za pierwszy miesiąc płacimy symboliczne 1zł.

 • Internet 100 Mb/s + pakiet HBO

Prędkość wysyłania i pobierania danych nie różnią się od poprzedniej opcji. Różnicę stanowi dodatkowy pakiet, którym jest HBO oraz cena, która wynosi w tym przypadku 64,99zł miesięcznie

 • Internet 150 Mb/s

Prędkość pobierania danych wynosi 150Mb/s, z kolei prędkość wysyłania 15Mb/s. Jest to opcja pozbawiona usług dodatkowych, a jej miesięczny koszt wynosi 39,99zł.

 • Internet 300 Mb/s

Prędkość pobierania danych wynosi 300 Mb/s, z kolei prędkość wysyłania 20 Mb/s. Jest to opcja pozbawiona dodatkowych pakietów, a jej miesięczny koszt wynosi 44,99zł.

 • Internet 600 Mb/s

Prędkość pobierania danych wynosi 600 Mb/s, z kolei prędkość wysyłania 30 Mb/s. Jest to opcja pozbawiona dodatkowych pakietów, a jej miesięczny koszt wynosi 59, 99zł.

Jeżeli chodzi o internet mobilny, mamy do wyboru dwie opcje. W obydwu przypadkach otrzymujemy:

 • umowę na 24 miesiące
 • rozmowy i wiadomości bez limitu
 • pierwszy miesiąc za 1zł
 • pakiet HBO GO

Różnicą jest tutaj jedynie ilość otrzymywanych GB transferu. W tańszej opcji, która kosztuje 44,90zł miesięcznie dostajemy 6GB, w droższej za 49,90zł miesięcznie GB jest już 12.

Internet Vectra – plusy i minusy

Jak w przypadku wszystkiego również usługi internetowe oferowane przez Vectrę mają swoje mocne i słabe strony. Oto niektóre z nich:

Plusy:

 • szybkie łącza
 • dodatkowe pakiety
 • stosunkowo niskie ceny
 • tania i szybka aktywacja
 • wiele ofert do wyboru

Minusy:

 • internet często się zawiesza
 • słabo rozwinięta sieć internetu światłowodowego
 • problem z kontaktem z obsługą klienta

Vectra opinie klientów

” całkiem niezły ten internet, szybko działa. Jak dla mnie ok”

” Może i na prędkość internetu nie ma co narzekać, przynajmniej wtedy kiedy działa. A działa rzadko, ciągle się wiesza”

” Internet na plus, hula aż miło. I instalacja szybko przebiegła bezproblemowo. Szkoda tylko, że ciężko połączyć się z infolinią”

“Moim zdaniem Vectra to bardzo porządna firma. Dbają o klienta i mają fajne oferty. Internet chodzi szybko i nie mam z nim żadnych problemów.”

Vectra internet – jak zamówić?

Zamówienie internetu z Vectry przez stronę internetową jest niezwykle proste i intuicyjne. Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę operatora Vectra
 2. Wybierz opcję Internet z paska po lewej stronie ekranu
 3. Wejdź w kategorię oferta. Przejrzyj dostępne opcje i wybierz tę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.
 4. Wciśnij przycisk “Przejdź do oferty”, który znajduje się pod wybraną przez ciebie opcją
 5. Sprawdź dokładnie szczegóły oferty i kliknij opcję zamów znajdującą się na żółtym tle w prawym górnym rogu ekranu.
 6. Teraz wystarczy, że uzupełnisz wszystkie potrzebne dane, postępując zgodnie z instrukcją.

4 komentarze do wpisu „Vectra”

 1. Vectra ma w swojej ofercie raczej droższe opcje, ale za to internet i telewizje w jednym pakiecie. Jak ktoś takiego szuka, to znajdzie tam coś dla siebie.

 2. Jeśli chodzi o Vectre, to oferta 100GB za 50zł internetu jest w porządku. Wystarcza mi tyle internetu co miesiąc. Jeśli ktoś nie ogląda jakoś bardzo dużo, to też mu wystarczy.

 3. Korzystam z Vectra od początku roku i oprócz internetu mam też telewizje. Jeśli chodzi o kanały to jest ich dużo i nie mam żadnych problemów z telewizją, natomiast internet jest wolniejszy niż ten który mam w umowie.

Dodaj komentarz