Vectra

Vectra jest jednym z najbardziej popularnych dostawców usług telekomunikacyjnych i operatorów kablowych w naszym kraju. Firma dostarcza telewizję, usługi telekomunikacyjne oraz internet do prawie 400 miast w Polsce, a ilość abonentów to ok. 970 000. Przyjrzyjmy się bliżej usługom w dostawie internetu oferowanym przez Vectrę.

 Vectra internet – usługi

Przede wszystkim ofertę dostępu do internetu, którą oferuje swoim klientom Vectra można podzielić na trzy główne segmenty:

 • internet światłowodowy – charakteryzuje go duża prędkość, jednak jego dostępność jest dość mocno ograniczona i można z niego korzystać w głównej mierze w dużych miastach, na większych osiedlach, gdyż połączenie światłowodowe Vectry dopiero się rozwija.
 • standardowe połączenie na łączach telekomunikacyjnych – jego prędkość jest o wiele mniejsza, jednak jest ono ogólnodostępne.
 • internet mobilny – można z niego korzystać na terenie całego kraju.

Ceny za internet kablowy wahają się w granicach od 39,00zł do ok 70,00zł. Z kolei przy internecie mobilnym koszta wynoszą od 5zł do 50zł. Dodatkowo do poszczególnych ofert dostajemy modem Wi-Fi, dzięki któremu możemy łączyć się z internetem z każdego zakątku domu. Do wyboru mamy zwykły modem, który pozwala na sparowanie z kilkoma urządzeniami lub nowoczesny modem 2,4 i 5GHz, który świetnie sprawdza się przy szybkich łączach. Niektóre z ofert zostały wzbogacone o dodatkowe opcje takie jak pakiet Eleven czy HBO. Warto jednak pamiętać, że pakiety te, jak i Bezpieczny internet można dodatkowo wykupić do każdej opcji internetowej.

Szczegóły ofert

W opcji internetu kablowego klienci mają do wyboru sześć różnych opcji, które różnią się od siebie prędkością internetu, usługami dodatkowymi i oczywiście ceną. Cechą wspólną wszystkich pakietów jest okres trwania umowy, który wynosi 24 miesiące oraz instalacja w 1 dzień, która kosztuje 1zł. Przyjrzyjmy się z bliska każdej z opcji.

 • Internet 30 Mb/s + pakiet HBO

Prędkość pobierania danych wynosi do 30 Mb/s, z kolei prędkość wysyłania do 1,5 Mb/s. Dodatkowo otrzymujemy pakiet HBO GO, a to wszystko za 49zł miesięcznie. Opłata za pierwszy miesiąc wynosi 1zł.

 • Internet 100 Mb/s + pakiet Eleven

Prędkość pobierania danych wynosi do 100Mb/s, z kolei wysyłania do 10Mb/s. Dodatkowym pakietem w tym wypadku jest pakiet Eleven. Opłata miesięczna w tym wypadku również wynosi 49zł, a za pierwszy miesiąc płacimy symboliczne 1zł.

 • Internet 100 Mb/s + pakiet HBO

Prędkość wysyłania i pobierania danych nie różnią się od poprzedniej opcji. Różnicę stanowi dodatkowy pakiet, którym jest HBO oraz cena, która wynosi w tym przypadku 64,99zł miesięcznie

 • Internet 150 Mb/s

Prędkość pobierania danych wynosi 150Mb/s, z kolei prędkość wysyłania 15Mb/s. Jest to opcja pozbawiona usług dodatkowych, a jej miesięczny koszt wynosi 39,99zł.

 • Internet 300 Mb/s

Prędkość pobierania danych wynosi 300 Mb/s, z kolei prędkość wysyłania 20 Mb/s. Jest to opcja pozbawiona dodatkowych pakietów, a jej miesięczny koszt wynosi 44,99zł.

 • Internet 600 Mb/s

Prędkość pobierania danych wynosi 600 Mb/s, z kolei prędkość wysyłania 30 Mb/s. Jest to opcja pozbawiona dodatkowych pakietów, a jej miesięczny koszt wynosi 59, 99zł.

Jeżeli chodzi o internet mobilny, mamy do wyboru dwie opcje. W obydwu przypadkach otrzymujemy:

 • umowę na 24 miesiące
 • rozmowy i wiadomości bez limitu
 • pierwszy miesiąc za 1zł
 • pakiet HBO GO

Różnicą jest tutaj jedynie ilość otrzymywanych GB transferu. W tańszej opcji, która kosztuje 44,90zł miesięcznie dostajemy 6GB, w droższej za 49,90zł miesięcznie GB jest już 12.

Internet Vectra – plusy i minusy

Jak w przypadku wszystkiego również usługi internetowe oferowane przez Vectrę mają swoje mocne i słabe strony. Oto niektóre z nich:

Plusy:

 • szybkie łącza
 • dodatkowe pakiety
 • stosunkowo niskie ceny
 • tania i szybka aktywacja
 • wiele ofert do wyboru

Minusy:

 • internet często się zawiesza
 • słabo rozwinięta sieć internetu światłowodowego
 • problem z kontaktem z obsługą klienta

Vectra opinie klientów

” całkiem niezły ten internet, szybko działa. Jak dla mnie ok”

” Może i na prędkość internetu nie ma co narzekać, przynajmniej wtedy kiedy działa. A działa rzadko, ciągle się wiesza”

” Internet na plus, hula aż miło. I instalacja szybko przebiegła bezproblemowo. Szkoda tylko, że ciężko połączyć się z infolinią”

“Moim zdaniem Vectra to bardzo porządna firma. Dbają o klienta i mają fajne oferty. Internet chodzi szybko i nie mam z nim żadnych problemów.”

Vectra internet – jak zamówić?

Zamówienie internetu z Vectry przez stronę internetową jest niezwykle proste i intuicyjne. Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę operatora Vectra
 2. Wybierz opcję Internet z paska po lewej stronie ekranu
 3. Wejdź w kategorię oferta. Przejrzyj dostępne opcje i wybierz tę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.
 4. Wciśnij przycisk “Przejdź do oferty”, który znajduje się pod wybraną przez ciebie opcją
 5. Sprawdź dokładnie szczegóły oferty i kliknij opcję zamów znajdującą się na żółtym tle w prawym górnym rogu ekranu.
 6. Teraz wystarczy, że uzupełnisz wszystkie potrzebne dane, postępując zgodnie z instrukcją.
Click to rate this post!
[Total: 123 Average: 1.6]

7 komentarzy do wpisu „Vectra”

 1. Vectra ma w swojej ofercie raczej droższe opcje, ale za to internet i telewizje w jednym pakiecie. Jak ktoś takiego szuka, to znajdzie tam coś dla siebie.

 2. Jeśli chodzi o Vectre, to oferta 100GB za 50zł internetu jest w porządku. Wystarcza mi tyle internetu co miesiąc. Jeśli ktoś nie ogląda jakoś bardzo dużo, to też mu wystarczy.

 3. Korzystam z Vectra od początku roku i oprócz internetu mam też telewizje. Jeśli chodzi o kanały to jest ich dużo i nie mam żadnych problemów z telewizją, natomiast internet jest wolniejszy niż ten który mam w umowie.

 4. Telefon zakładają już tydzień. Termin umówiony na instalację, czekasz 3 godziny, potem dzwonisz tam, a oni mówią, że źle zlecenie jest napisane. Umówiona wizyta montera za 3 dni. Po 3 godzinach czekania, znów dzwonisz i śpiewka się powtarza. Do niczego się nie nadają.

 5. Vectra? Internet 300mb/s?
  Internet 300mb/s to nic innego jak faktycznie 3mb/s pobierania… to co oznacza te 300mb/s? Prędkość odtwarzania stron? Nie sądzę, bo z taką prędkością strony powinny otwierać się w mgnieniu oka, a tutaj jest zupełnie inaczej. Ping speedtestów “9”… a jest zazwyczaj 50+ a czasami są takie zwiechy że 3k+ (czytaj 3000+) pingu przez paręnaście minut (mówię tu o grach i uwzględniam to że niektóre serwery nie są w Polsce), w zwykłych głupich grach… ktoś jak oczekuje dobrego pingu w grach to w pierwszym miesiącu nie rozczaruje się, ale potem już internet zawodzi. Co chwilę brak internetu, jakieś przerwy… 5g nie wykrywa tylko 2g. Pobieranie niby 100+ mb/s (według wszelakich speedtestów) a pobiera się od 2 do 10 mb/s (10mb/s zdarzyło mi się tylko raz). Miałem internet (nie będę robić reklamy) który na speedtestach pokazywał 200mb/s i pobierało się minimum 20mb/s i szczerze mówiąc to lepszy już jest zwykły internet radiowy od prywatnego dostawcy niż vectra. Dla zwykłego użytkownika polecam ale nie dla gracza lub kogoś kto oczekuje czegoś od internetu “300mb/s”.

 6. Nędza, nędza, nędza.
  Przez tydzień czekaliśmy aż przyjdą podłączyć internet. Nikt nie raczył sie poinformować, że umowa poprzedniego lokatora nie została rozwiązana i nie założą nam internetu. Pan z infolinii zdziwiony, że nie dzwonili do nas…
  Odradzam!

Dodaj komentarz