NC+ Opinie i Skargi o firmie. Czy warto?

Spółka nc+ niezaprzeczalnie wyróżnia się stabilną pozycją na polskim rynku. Oferując zarówno telewizję cyfrową, jak i internet oraz telefon, stanowi firmę, do której zwrócić się można w przypadku każdego z niezbędnych w dzisiejszych czasach mediów. Powstała z połączenia platformy n oraz Cyfry+, dzięki czemu finalnie spółka wzbogaciła się o doświadczenia i rozwiązania, tym samym przedstawiając klienteli lepsze technologie oraz metody. Znaczący wkład w rozwój miało także Groupe Canal+ oraz Grupa ITI. Współpraca zaowocowała pojawieniem się silnej alternatywy dla innych platform.

Co proponuje nc+?

Oferta nc+ bez wątpienia stanowi najbardziej interesujący element. Jest ona naprawdę szeroka, co umożliwia każdemu klientowi dobranie czegoś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od odmienności zainteresowań nc+ zapewnia rozrywkę dla fanów sportu, miłośników dobrego kina, smakoszy i kucharzy, wielbicieli motoryzacji, sympatyków mody, entuzjastów nauki, dzieci, zwolenników seriali, pasjonatów muzyki. Co więcej, pakiety są zróżnicowane, więc nawet jeśli w domu znajdują się osoby o nieco rozbieżnych pasjach, to i tak będą mogły one spędzić czas przed telewizorem. Ale poza telewizją cyfrową  i satelitarną, nc+ proponuje swoim abonamentom również internet oraz możliwość przeniesienia numeru do nc+.

Telewizja satelitarna

Nc+ oferuje trzy podstawowe stricte telewizyjne pakiety – są to w pewnym sensie pakiety, na których się bazuje. Do nich natomiast można dołączyć zestawy dodatkowych kanałów, takich jak Canal+, HBO, Eleven Sports, Multi Man Pack, zawierający kanały historyczne, erotyczne, motoryzacyjne i sportowe, Cinemax, Filmbox Pack. Każdy z trzech pakietów można w określony sposób modyfikować, to znaczy dobierać do nich dodatkowe kanały.

Mówiąc o tychże pakietach, nie można pominąć ich nazewnictwa. Są to mianowicie:

 • Start+ – zawierający 79 kanałów, z czego 34 w jakości HD; w jego ramach zyskuje się dostęp między innymi do 6 kanałów autorskich (Kuchnia+, Planete+, Domo+, MiniMini+, teleTOON+, AleKino+), TVN Turbo, TVP Sport, czy Kino Polska; ponadto w tym pakiecie abonent otrzymuje telewizję mobilną nc+ GO – 3 godziny na miesiąc; standardowo cena za Start+ wynosi 19,99 zł miesięcznie,
 • Comfort+ – pakiet wyposażony w 114 kanałów, w tym 59 w jakości HD; podobnie jak w przypadku poprzedniego pakietu, tak i tutaj abonent ma do dyspozycji telewizję mobilną w wymiarze 3 godzin; Comfort+ został jednak wyposażony w możliwość zastosowania opcji multiroom, sprawdzający się w wypadku, gdy w domu znajduje się więcej telewizorów; w przypadku tego pakietu można również zdecydować się na dekoder umożliwiający oglądanie produkcji w jakości 4K; Comfort+ został rozbudowany między innymi o 5 kanałów sportowych, 6 filmowych, czy 4 naukowe; w przypadku Comfort+ pojawia się sposobność dobrania zestawu HBO i Canal+; standardowo cena tego pakietu równa się 39,99 zł miesięcznie,
 • Extra+ – to pakiet 152 kanałów, z których 87 można oglądać w jakości HD, jest to zdecydowanie najbogatszy z podstawowych pakietów; charakteryzuje się on 13 kanałami sportowymi, 26 filmowymi, a także 15 dziecięcymi; w przypadku Extra+ też pojawia się możliwość doboru dekodera, jaki pozwala na oglądanie telewizji w jakości 4K; oczywiście opcja multiroom również wchodzi w grę; wyraźna jest natomiast różnica w aspekcie telewizji mobilnej, gdyż jest to aż 100 godzin na miesiąc; zwyczajowo cena tego pakietu wynosi 59,99 zł za miesiąc.

Do powyżej wymienionych pakietów można jeszcze dobrać określone zestawy kanałów, a wówczas ich nazwy są nieco wzbogacone, na przykład: Comfort+ Z HBOExtra+ Z HBOExtra+ Z Canal+Comfort+ Z Canal+. Klienci nc+ mają do wyboru także pakiety rozszerzone. Jest to pakiet Superpremium+, który zawiera oczywiście zestaw Canal+, 3 kanały HBO, kanały Cinemax – łącznie jest to 165 kanałów, w tym 100 w jakości HD, choć również możliwe jest zdecydowanie się na dekoder 4K (dzięki czemu zyskuje się dostęp do kanału Canal+ 4K Ultra HD. Warto powiedzieć, że Superpremium+ to tak naprawdę dużo więcej niż Canal+ i HBO. Ów pakiet pozwala fanom piłki nożnej śledzić mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy – na kanałach Polsat Sport Premium. W wielu przypadkach właśnie oferta z dostępem do Champions League wywiera wrażenie na klientach i skłania ku zdecydowaniu się na ten pakiet. Nie sposób nie wspomnieć o pakiecie kompletnym – 180 kanałów, z czego 111 w jakości HD. Jest to pakiet VIP+ Max. Fani dobrego kina bez wątpienia się w nim odnajdą, ze względu na aż 40 kanałów filmowych. Jest tutaj 50 kanałów rozrywkowych, 20 kanałów sportowych (Canal+, Eleven Sports), 6 kanałów Filmbox, a nawet są kanały erotyczne, takie jak Blue Hustler, Redlight HD, Zest TV. To, co wyróżnia VIP+ Max, to aż 744 godziny telewizji mobilnej nc+ GO miesięcznie.

Do odbioru telewizji satelitarnej konieczna jest antena, najczęściej oferowana za symboliczną złotówkę. Jej pracę uzupełnia odpowiedni dekoder. Nc+ proponuje swoim klientom siedem dekoderów. Jest to BOX +, TURBOBOX +, MEDIABOX +, PLAYER + BOX (dla telewizji online), WIFIBOX +, WIFI PREMIUMBOX +, 4K ULTRABOX +. Dekodery z członem “wifi” w nazwie pozwalają na bezprzewodowe połączenie z internetem. Możliwe jest również zdecydowanie się na moduł CAM CI+ – o ile telewizor przystosowany jest do niej przystosowany. Moduł ten umożliwia oglądanie telewizji bez konieczności zakupu dekodera.

Telewizja na kartę

Telewizja ta nie wymaga podpisywania umowy – to podstawowy aspekt, różniący ją od abonamentu. Dzięki temu klienci nie są na długo przywiązani do jednego operatora. To, co stanowi kluczową kwestię, to brak odsetek w przypadku nieopłacenia kolejnego doładowania. Warto zapamiętać, iż w przypadku, gdy nie wykupi się doładowania, to kanały nie są od razu wyłączane. Nc+ oferuje jeszcze parę kanałów, które można oglądać nawet po wygaśnięciu dostępu do podstawowego pakietu, za który się zapłaciło – a są to: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP INFO, TVP ABC, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP 3, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Polsat HD, Polsat 2 HD, Polsat News 2, Super Polsat HD, TV 4 HD, TV 6 HD, TV Puls HD, Stopklatka, Fokus TV oraz Puls 2. Decydując się na telewizję na kartę, można wybrać spośród dwóch pakietów w nc+, czyli Start+ oraz Komfort+. Operator zapewnia także sposobność doboru Multi Man Pack w ramach obydwu pakietów.

NC+ Opinie użytkowników

Jak każda oferta, tak i propozycje nc+ charakteryzują się pewnymi plusami i minusami. Żaden z operatorów nie jest w stanie ustrzec się słabszych stron. Niewątpliwie plusem w ofercie nc+ jest możliwość oglądania telewizji w najwyższej jakości 4K. Do tego wielu użytkowników przekonują premiery kinowe, jakie wyświetlane są w kanałach Canal+. Opinie stałych użytkowników są zdania, że od momentu połączenia platformy n z Cyfrą+ poprawiła się jakość kanałów. Niestety do wad zaliczyć można utratę praw do transmitowania meczów Ligi Mistrzów, które do niedawna wyświetlane były na kanałach Canal+, zaś obecnie znajdują się one na kanałach Polsat Sport Premium. Najwięcej negatywnych opinii pojawiało się krótko po fuzji wyżej wymienionych platform, jednakże obecnie jest z nimi coraz to lepiej. Zła reputacja wynikała początkowo z cen, które wzrosły po fuzji. Aktualnie nc+ odbudowuje swoją markę.

Zamów online

Telewizję z platformy nc+ można zamówić na stronie internetowej pod adresem: https://ncplus.pl/. Na stronie startowej, na wstążce widniejącej u góry znajduje się menu: KUP NC+. Po kliknięciu w nie klient ma możliwość zaznajomienia się z ofertą telewizji satelitarnej, telewizji na kartę, telewizji online oraz telewizją z internetem. To menu pozwala również na wyszukanie informacji o dekoderach oraz opcji multiroom. Po kliknięciu w dany pakiet oczom klienta ukazują się jego szczegóły, a także przycisk: Wybieram. Przenosi on na stronę, gdzie możliwe jest doprecyzowanie pakietu, jaki się wybrało – to znaczy dobranie dodatkowych kanałów, wybór dekodera, a także pozostaje kwestia internetu i telefonu. Żadna z tych możliwości nie jest obowiązkowa, można zdecydować się jedynie na standardową wersję pakietu. Po określeniu szczegółów oferty klient przechodzi do podania swoich danych, które pomogą sporządzić umowę. Na sam koniec następuje podsumowanie zamówienia, dzięki czemu każdy klient ma sposobność upewnienia się, na co się decyduje. Zamawiając online telewizję z platformy nc+, dostawa jest zupełnie darmowa. Kurier dostarcza w odpowiednie miejsce dwa egzemplarze umowy oraz zamówiony sprzęt. Każdy klient ma 14 dni na odstąpienie od umowy od momentu jej podpisania – bez jakichkolwiek konsekwencji.

Click to rate this post!
[Total: 20 Average: 1.6]

6 komentarzy do wpisu „NC+ Opinie i Skargi o firmie. Czy warto?”

 1. Do tej pory kojarzyłem NC+ z telewizją dla bogaczy, czy nadal tak jest Waszym zdaniem? Wydaje się, że mają też oferty dla każdego, choć do najtańszych to nadal nie należą.

  Odpowiedz
  • Niee, zdecydowanie się nie zgadzam. Już jest dużo różnych pakietów, nie musisz kupować full wypas najdroższego pakietu, skoro nie oglądasz wszystkiego. Tak samo internet, nie potrzebujesz najszybszego internetu jeśli korzystasz normalnie.

   Odpowiedz
 2. Internet jest dobry. Żadnych problemów z prędkością internetu. Jak miałem zanik internetu to napisałem do operatora i wyjaśnił, że trwają pracę i wszystko wróci do normy wkrótce.

  Odpowiedz
 3. W NC+ mam telewizję i internet, od kilku miesięcy. W ofercie ponad 150 kanałów i internet ponad 200MB na sekundę, a to wszystko w rozsądnej cenie. Mogę polecić tego dostawcę internetu bez wahania.

  Odpowiedz
 4. Korzystam z oferty tej firmy juz od roku telewizja dziala ok ale internet to jedna wielka porażka nie polecam co chwile sie zacina nie jest stabilny za każdym razem gdy dzwonię twierdzą ze wykorzystałem pakiet Bez limitów 100gb i teraz internet zwalnia … a zwalnia tak ze nic nie da sie robic nawet Facebooka nie daje sie otworzyc … zerwanie umowy z mojej strony to 650zł kary żadnej pomocy technicznej … w firmie panuje chyba zasada podpisałeś umowe to teraz płać i płacz… po skończeniu umowy ( jeszcze rok męczarni) nigdy wiecej nie podpisze z nimi umowy…..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz