Wzór wypowiedzenia umowy o internet lub telefon – Jak wypowiedzieć umowę?

Szukasz prostego wzoru na rozwiązanie umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych? Wiele osób zastanawia się jak napisać rezygnację z internetu lub jak rozwiązać umowę o telefon, jednak większość materiałów dostępnych w sieci jest płatna. Dlatego warto poszukać gotowych wzorów do pobrania.

Jeśli pragniesz rozwiązać umowę ze swoim providerem, ale obawiasz się kary z powodu przedwczesnego rozwiązania umowy, nie przejmuj się. Istnieje prosty wzór, który zabezpieczy Cię przed karą umowną oraz pozwoli zawrzeć informacje, dzięki którym Twoje pismo nabierze mocy prawnej.

Zmieniasz dostawcę? Sprawdź ranking najlepszych dostawców internetu stacjonarnego, zamów online w niższej cenie!

Co musi zawierać wypowiedzenie umowy o internet?

Jeśli chcesz bezproblemowo rozwiązać umowę ze swoim dostawcą internetu. Zadbaj o to, aby Twoje wypowiedzenie umowy zawierało następujące słowa:

 • twoje dane abonenckie
 • datę oraz miejscowość
 • dane adresowe dostawcy usług
 • nagłówek informujący o wypowiedzeniu umowy
 • identyfikator usługi lub nazwa usługi, której dotyczy rezygnacja
 • treść zawierająca informację między kim została zawarta umowa

Co warto uwzględnić w rezygnacji z usług o internet lub telefon?

Wypowiedzenie umowy o internet czy telefon, nie wymaga zbędnego zagłębiana się w szczegóły. Wszelkie informacje dotyczące umowy zawarte są w Regulaminie dostawcy. Nawet rozwiązanie umowy zawartej na czas nieokreślony jest możliwe, z zachowaniem odpowiednich warunków.

W każdej umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych znajduje się zapis dotyczący okresu wypowiedzenia. Więc jeśli w umowie znajduje się zapis o miesięcznym okresie wypowiedzenia to pamiętaj, że przez okres wypowiedzenia umowy będziesz musiał płacić za usługi zawarte w umowie. Dopiero po zakończeniu okresu wypowiedzenia, możesz zrezygnować z usług dostawcy.


Jak rozwiązać umowę z dostawcą zawartą na czas nieokreślony?

Jeśli chcesz rozwiązać umowę zawartą na czas określony, to możesz to zrobić nawet jeśli Twój dostawca wywiązuje się z warunków umowy. W takim przypadku wypowiedzenie umowy następuje zgodnie z jej okresem wypowiedzenia. Pamiętaj jednak, że  jeśli umowa została zawarta na warunkach promocyjnych, to usługodawca może naliczyć koszty od udzielonej ulgi podczas zawarcia umowy.

Oczywiście jeśli rozwiązujemy umowę w trakcie korzystania z danej usługi, opłaty są proporcjonalnie mniejsze. Rozwiązanie umowy, może również odbyć się całkowicie bez kosztów, jeśli złożymy wypowiedzenie umowy przed skorzystaniem z usług oraz pod warunkiem, że przedmiotem umowy nie jest urządzenie końcowe.


Jak skutecznie rozwiązać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjncyh?

Aby rozwiązanie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych było skuteczne, wystarczy zawrzeć w piśmie informacje dotyczące identyfikatora usługi, danych abonenta i usługodawcy oraz umieszczenie wstępu do akapitu rozwiązania umowy:

Oświadczam, iż ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w Umowie, zachowując okres wypowiedzenia, pragnę rozwiązać umowę…

Tak skonstruowane wypowiedzenie umowy, uchroni Cię przed niepożądanymi skutkami przedwczesnego zerwania umowy i pozwoli na jej rozwiązanie w najbliższym możliwym czasie, zgodnie z warunkami określonymi w Regulaminie dostawcy usługi. Z racji zapytań – poniższy wzór może być wykorzystany do wypowiedzenia umowy o internet np. z Netia, Orange, Upc, Plus, Play itd.


Pobierz umowę o wypowiedzenie usług telekomunikacyjnych.

Poniżej zamieszczamy do pobrania gotowy wzór rozwiązania umowy o internet lub telefon w formacie PDF oraz DOC.

W ramach podziękowania za darmowe treści – kliknij w ikonkę mediów społecznościowych i udostępnij wpis. Dziękujemy.

Pobierz Wzór w DOC

Pobierz Wzór w PDF

Kliknij i Sprawdź ranking najlepszych dostawców internetu

wypowiedzenie-umowy-o-świadczenie-usług


Inni użytkownicy szukali też:

 • wypowiedzenie umowy internet
 • jak napisać wypowiedzenie umowy o internet wzór
 • rozwiązania umowy z 
 • wypowiedzenie umowy wzór pdf
 • rozwiązanie umowy telefon
Click to rate this post!
[Total: 50 Average: 4.4]

9 komentarzy do wpisu „Wzór wypowiedzenia umowy o internet lub telefon – Jak wypowiedzieć umowę?”

 1. Z wypowiedzeniem umów jest zawsze problem, bo nie ma szans,żeby czegoś nie wymyślili. Do tego dzwonią, jeszcze namawiają, dają lepsze oferty…Porażka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz