Jaki internet dla studenta? Ranking ofert TOP3

Studia to jeden z lepszych okresów w naszym życiu, zwykle nie mieszkamy już z rodzicami tylko wyjeżdżamy do innego miasta, aby pobierać naukę. W wolnych chwilach spotykamy się z przyjaciółmi, a co najważniejsze, uczymy się samodzielności. Ta samodzielność wiąże się także z wydatkami. Zwykle będąc studentami mamy ograniczony budżet. Skrupulatnie planujemy go z miesiąca na miesiąc, aby na wszystko mam wystarczyło. Jak wiadomo, jedną z podstawowych rzeczy, którą każdy student powinien mieć u siebie w mieszkaniu, jest internet. Niestety, dosyć często jest to spory wydatek, jak na studencką kieszeń. Jaki wybrać internet, aby w pełni móc cieszyć się z szybkiego łącza, ale przy okazji nie przepłacić? Koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł!

Na rynku możemy spotkać wiele firm, oferujących szybkie łącza internetowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystko zależy głównie od naszego upodobania i od tego, na jak długo chcielibyśmy mieć umowę. Warto zatem sprawdzać w każdej ofercie takie szczegóły, jak: długość umowy rabaty czy inne korzyści, które możemy otrzymać, będąc studentami.


Atrakcyjne bonusy z Netii

Niezwykle atrakcyjną ofertą dla studentów jest także internet z Netii. Co ciekawe, wybierając tę firmę nie musimy legitymować się żadnym indeksem, mimo że oferta nazywa się dla studentów. Posiadać ją może ją każdy. W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w UPC – za około 100 Mb/s zapłacimy 49 zł. Jeżeli chcielibyśmy mieć 300 Mb/s nasz rachunek wyniesie około 70 zł. Wybierając tę ofertę mamy dostęp także do ciekawych i atrakcyjnych bonusów. Jedynym minusem jest fakt, że musimy sprawdzić czy ten internet jest dostępny w naszej okolicy, dlatego przed zakupem warto zadzwonić do konsultanta.

netia-internet-dla-studenta  Przeczytaj aktualne Opinie o Netii – Czy warto?

Zalety
 • Prędkość 100 Mb/s
 • Cena 49 zł
Wady
 • Większa prędkość nie jest dostępna w każdej lokalizacji

Superszybki Orange Światłowód

Atrakcyjne oferty dla siebie znajdą także studenci w Orange, korzystając z internetu Orange Światłowód. Firma ta oferuje także ciekawe umowy dla studentów, między innymi można podpisać dokumenty tylko na 6 miesięcy i wtedy za prędkość 100 MB/s zapłacimy 39 zł za miesiąc! Jest to bardzo atrakcyjna cena, zważywszy na wielkość studenckich budżetów. Zaletą tego internetu jest to, że posiada bardzo szybki przesył danych, filmy wczytują się bezproblemowo, a gry działają bez żadnych lagów. Dlatego, jeżeli znudzi nam się nauka, zawsze będziemy mogli nieco odpocząć, oglądając swój ulubiony serial lub przechodząc kolejny poziom w najlepszej grze.Warto dodać, że w Orange Światłowód możemy wybrać internet nawet z prędkością do 600 Mb/s! Zobacz ofertę Orange Światłowód.

orange-światłowód   Sprawdź najnowsze opinie o Orange internet

Zalety
 • Prędkość 100 Mb/s
 • Cena 39 zł!
Wady
 • Późniejsze koszty użytkownia

UPC przyjazne studentom

Bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertą dla studentów jest internet z UPC. Wybierając ten internet mamy możliwość zawarcia umowy tylko do czerwca, dzięki temu kończąc rok akademicki możemy swobodnie rozwiązać umowę i udać się do swojego rodzinnego miasta bez konieczności płacenia za miesiące takie, jak: lipiec sierpień wrzesień. Od października możemy ponownie podpisać umowę także do czerwca, jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ korzystamy z internetu tylko wtedy, gdy chodzimy na uczelnię. Cenowo internet z UPC także się opłaca, za prędkość około 125 Mb/s zapłacimy tylko 49 zł. Warto dodać, że jeżeli dołożymy do tej kwoty 10 zł otrzymamy prawie 2 razy szybsze łącze! Dzięki temu z łatwością ściągniemy wszystkie potrzebne materiały do nauki, a także w wolnych chwilach będziemy mogli porozmawiać ze znajomymi na Skypie bądź pograć w gry komputerowe.

   Przeczytaj najnowsze opinie o UPC.

Zalety
 • Prędkość 125 Mb/s
 • Cena 49 zł
Wady
 • Większość promocji jest dla nowych klientów

Internet dla Studenta Podsumowanie

Zazwyczaj umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych podpisywana jest na dwa lata. W przypadku ofert dla Studentów, możemy podpisać umowę na preferencyjnych warunkach od 6 do 9 miesięcy. Wśród najbardziej korzystnych ofert na rynku, możemy wyróżnić ofertę Netii oraz UPC.

W przypadku firmy Netia, oferta dla Studentów jest zawsze aktualna. Co Ciekawe, wcale nie musimy posiadać statusu ucznia, aby móc skorzystać z tej oferty. W przypadku UPC od 28 sierpnia 2017 r. możemy skorzystać z usługi superszybkiego internetu 500 Mb/s, a oferty dla Studentów możemy zamawiać już od listopada.

Jaki internet dla studenta? Ranking ofert TOP3
Ocena: 4.3 (85.71%) z 7 głosów

Udostępnij nas! W ten sposób podziękujesz za darmowe treści.

4 komentarze do wpisu „Jaki internet dla studenta? Ranking ofert TOP3

 1. Hej, ja korzystam z internetu Orange Światłowód. Ku mojemu zaskoczeniu jest bardzo szybki internet. Jak na razie podpisałam umowę na pół roku. Zobaczymy czy za kilka miesięcy będę równie mocno zadowolona jak dziś. 😉

 2. Z doświadczenia mojego i moich znajomych mogę z czystym sumieniem polecić UPC. Zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy będą korzystać z tego internetu. Dla nowych użytkowników są ciekawe i bardzo korzystne oferty.

 3. Szukam szybkiego i w miarę taniego internetu, ale widzę że zdania są mocno podzielone. Kusi mnie opcja z orange światłowód, bo 39 zł to niewielka kwota. Do tego gwarancja szybkiego przepływu danych, co odpowiada mi najbardziej… Trudny wybór, bo umowę trzeba podpisać na pół roku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: