Jaki internet dla studenta? Ranking ofert TOP3

Studia to jeden z lepszych okresów w naszym życiu, zwykle nie mieszkamy już z rodzicami tylko wyjeżdżamy do innego miasta, aby pobierać naukę. W wolnych chwilach spotykamy się z przyjaciółmi, a co najważniejsze, uczymy się samodzielności. Ta samodzielność wiąże się także z wydatkami. Zwykle będąc studentami mamy ograniczony budżet. Skrupulatnie planujemy go z miesiąca na miesiąc, aby na wszystko mam wystarczyło. Jak wiadomo, jedną z podstawowych rzeczy, którą każdy student powinien mieć u siebie w mieszkaniu, jest internet. Niestety, dosyć często jest to spory wydatek, jak na studencką kieszeń. Jaki wybrać internet, aby w pełni móc cieszyć się z szybkiego łącza, ale przy okazji nie przepłacić? Koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł!

Na rynku możemy spotkać wiele firm, oferujących szybkie łącza internetowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystko zależy głównie od naszego upodobania i od tego, na jak długo chcielibyśmy mieć umowę. Warto zatem sprawdzać w każdej ofercie takie szczegóły, jak: długość umowy rabaty czy inne korzyści, które możemy otrzymać, będąc studentami.


Atrakcyjne bonusy z Netii

Niezwykle atrakcyjną ofertą dla studentów jest także internet z Netii. Co ciekawe, wybierając tę firmę nie musimy legitymować się żadnym indeksem, mimo że oferta nazywa się dla studentów. Posiadać ją może ją każdy. W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w UPC – za około 100 Mb/s zapłacimy 49 zł. Jeżeli chcielibyśmy mieć 300 Mb/s nasz rachunek wyniesie około 70 zł. Wybierając tę ofertę mamy dostęp także do ciekawych i atrakcyjnych bonusów. Jedynym minusem jest fakt, że musimy sprawdzić czy ten internet jest dostępny w naszej okolicy, dlatego przed zakupem warto zadzwonić do konsultanta.

netia-internet-dla-studenta  Przeczytaj aktualne Opinie o Netii – Czy warto?

Zalety
 • Prędkość 100 Mb/s
 • Cena 49 zł
Wady
 • Większa prędkość nie jest dostępna w każdej lokalizacji

Superszybki Orange Światłowód

Atrakcyjne oferty dla siebie znajdą także studenci w Orange, korzystając z internetu Orange Światłowód. Firma ta oferuje także ciekawe umowy dla studentów, między innymi można podpisać dokumenty tylko na 6 miesięcy i wtedy za prędkość 100 MB/s zapłacimy 39 zł za miesiąc! Jest to bardzo atrakcyjna cena, zważywszy na wielkość studenckich budżetów. Zaletą tego internetu jest to, że posiada bardzo szybki przesył danych, filmy wczytują się bezproblemowo, a gry działają bez żadnych lagów. Dlatego, jeżeli znudzi nam się nauka, zawsze będziemy mogli nieco odpocząć, oglądając swój ulubiony serial lub przechodząc kolejny poziom w najlepszej grze.Warto dodać, że w Orange Światłowód możemy wybrać internet nawet z prędkością do 600 Mb/s! Zobacz ofertę Orange Światłowód.

orange-światłowód   Sprawdź najnowsze opinie o Orange internet

Zalety
 • Prędkość 100 Mb/s
 • Cena 39 zł!
Wady
 • Późniejsze koszty użytkownia

UPC przyjazne studentom

Bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertą dla studentów jest internet z UPC. Wybierając ten internet mamy możliwość zawarcia umowy tylko do czerwca, dzięki temu kończąc rok akademicki możemy swobodnie rozwiązać umowę i udać się do swojego rodzinnego miasta bez konieczności płacenia za miesiące takie, jak: lipiec sierpień wrzesień. Od października możemy ponownie podpisać umowę także do czerwca, jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ korzystamy z internetu tylko wtedy, gdy chodzimy na uczelnię. Cenowo internet z UPC także się opłaca, za prędkość około 125 Mb/s zapłacimy tylko 49 zł. Warto dodać, że jeżeli dołożymy do tej kwoty 10 zł otrzymamy prawie 2 razy szybsze łącze! Dzięki temu z łatwością ściągniemy wszystkie potrzebne materiały do nauki, a także w wolnych chwilach będziemy mogli porozmawiać ze znajomymi na Skypie bądź pograć w gry komputerowe.

   Przeczytaj najnowsze opinie o UPC.

Zalety
 • Prędkość 125 Mb/s
 • Cena 49 zł
Wady
 • Większość promocji jest dla nowych klientów

Internet dla Studenta Podsumowanie

Zazwyczaj umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych podpisywana jest na dwa lata. W przypadku ofert dla Studentów, możemy podpisać umowę na preferencyjnych warunkach od 6 do 9 miesięcy. Wśród najbardziej korzystnych ofert na rynku, możemy wyróżnić ofertę Netii oraz UPC.

W przypadku firmy Netia, oferta dla Studentów jest zawsze aktualna. Co Ciekawe, wcale nie musimy posiadać statusu ucznia, aby móc skorzystać z tej oferty. W przypadku UPC od 28 sierpnia 2017 r. możemy skorzystać z usługi superszybkiego internetu 500 Mb/s, a oferty dla Studentów możemy zamawiać już od listopada.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3.5]

7 komentarzy do wpisu „Jaki internet dla studenta? Ranking ofert TOP3”

 1. Hej, ja korzystam z internetu Orange Światłowód. Ku mojemu zaskoczeniu jest bardzo szybki internet. Jak na razie podpisałam umowę na pół roku. Zobaczymy czy za kilka miesięcy będę równie mocno zadowolona jak dziś. 😉

  Odpowiedz
 2. Z doświadczenia mojego i moich znajomych mogę z czystym sumieniem polecić UPC. Zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy będą korzystać z tego internetu. Dla nowych użytkowników są ciekawe i bardzo korzystne oferty.

  Odpowiedz
 3. Szukam szybkiego i w miarę taniego internetu, ale widzę że zdania są mocno podzielone. Kusi mnie opcja z orange światłowód, bo 39 zł to niewielka kwota. Do tego gwarancja szybkiego przepływu danych, co odpowiada mi najbardziej… Trudny wybór, bo umowę trzeba podpisać na pół roku.

  Odpowiedz
 4. Będąc studentem od 4 lat biorę internet w UPC, co roku podpisuję umowę na nowo, bo w wakacje nie mieszkam w mieście w którym studiuję, UPC na to zezwala i nie ponoszę za to dodatkowych kosztów. Za 50zł miesięcznie mam bardzo szybki internet, nigdy mi się nie zdarzyło, żeby okazał sie za wolny. Polecam studentom takie rozwiązanie!

  Odpowiedz
 5. Na studencką kieszeń polecam internet LTE w Plush lub Nju, mają ciekawe oferty, sam korzystam z Nju, ale rozważam przeniesienie się do plush. W obydwóch przypadkach im dłużej korzystamy z ich usług, tym więcej internetu za tą samą cene dostajemy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz