Jaki internet na wsi? 3 najlepsze propozycje [zniżki na zamówienie]

Jaki internet na wsi? Przegląd najlepszych ofert

Tereny wiejskie to również często problemy z dostępem do nowych technologii. Znaczne oddalenie od zabudowań miejskich powoduje, że wiele gospodarstw korzysta jedynie z telefonu stacjonarnego i telewizji. Co jednak kiedy chcemy korzystać z Internetu? Sprawdzamy jaki internet będzie działał dobrze na wsi.

Internet na wsi – jaki?

W przypadku terenów wiejskich główny problem stanowi odległość od miast. To ona sprawia największe problemy w przypadku zarówno połączeń GSM, jak i dostępu do Internetu. Dlatego też najlepiej jest wykorzystać połączenie radiowe. Najczęściej korzysta ono ze standardowych nadajników telefonii komórkowej, dzięki czemu posiadając odpowiedni router, czy też telefon będziesz w stanie surfować po sieci.

Wyjątkiem są miejsca, w których można zamontować światłowody. Wtedy jakość połączenia internetowego jest zdecydowanie najlepsza, a prędkość samego internetu w pełni zadowalająca. Co ważne, usługi tego typu są coraz tańsze, dlatego nie nadszarpną zanadto domowego budżetu.

dobry internet

Internet na wsi – 3 polecane oferty

Jedną z ofert internetu, którą polecamy, jest ta firmy UPC. Charakteryzuje się ona niskimi kosztami abonamentu – podstawowy wynosi jedynie 69 zł miesięcznie – i brakiem zobowiązań czasowych w kwestii umowy. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie zerwać zobowiązanie bez ponoszenia kosztów. To bardzo dobre rozwiązanie właśnie na tereny wiejskie, gdzie zasięg internetu może okazać się niewystarczający dla naszych potrzeb. Warto zaznaczyć, że w UPC prędkości również są zadowalające.


Inną firmą, której ofertą internetową warto się zainteresować, mieszkając na wsi, jest Netia. Już na pierwszy rzut oka firma ta odznacza się niższymi cenami względem UPC. Najtańszy pakiet kosztuje tutaj zaledwie 49,90 zł miesięcznie i oferuje prędkość na poziomie 100 Mb/s. Z kolei najdroższy to prędkość aż 900 Mb/s i koszt zaledwie 89,90 zł/miesiąc. Co ważne, w prezencie każdy użytkownik otrzymuje kartę SIM z pakietem internetowym 4 GB i HBO GO za 1 zł.


Najatrakcyjniejszą opcją jest Orange Światłowód. Jak nazwa sama wskazuje, mamy tutaj do czynienia z połączeniem światłowodowym, które jest obecnie uważane za najszybsze i najmniej awaryjne. Miesięczny koszt użytkowania łącza to jedyne 39,99 zł. Ponadto instalacja łącza jest w pełni darmowa, nie ma też kosztów związanych z użytkowaniem sprzętu. Płacisz jedynie za połączenie. Minimalna prędkość łącza światłowodowego Orange wynosi 100 Mb/s, a maksymalna 600 Mb/s. W zestawie wraz z internetem znajduje się również pakiet telewizji satelitarnej, a także pakiet rozmów telefonu stacjonarnego.

Obecne czasy i rozwój technologiczny pozwalają na korzystanie z Internetu nawet w bardzo dużej odległości od zabudowań miejskich. Dobranie technologii jest istotne nie tylko pod względem naszych preferencji, ale również możliwości terenowych. Jednak rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy nie ma możliwości skorzystania z danej oferty, dlatego warto rozpocząć analizę i poszukiwania już dziś.

Zapraszamy do dyskusji na temat najlepszego internetu na wieś w komentarzach.

Click to rate this post!
[Total: 41 Average: 2]

9 komentarzy do wpisu „Jaki internet na wsi? 3 najlepsze propozycje [zniżki na zamówienie]”

 1. Ja mogę polecić internet od firmy Airmax, do tej porty nie spotkałem się z tak doskonałej jakości internet-em, czasy dostępu do portali takich jak allegro czy wp czy google po 7ms, prędkości 24h/dobę bardzo stabilne, brak lagów w gierkach online, nie można nic zarzucić, przez pół roku odkąd używam nigdy nie miałem awarii, serdecznie polecam wszystkim, opinie z internetu potwierdzają to co ja sprawdziłem osobiście.
  Zasięg ich działania (mnóstwo wsi w poł-zach Polsce)

  Odpowiedz
 2. U mnie na wygwizdowu odbiera bardzo dobrze Orange Światłowód. Moja znajoma również mieszka na “ciężkim terenie” i również sobie chwali. 😉

  Odpowiedz
 3. Ja polecam przetestować netii. Podstawowy pakiet nie jest bardzo drogi, można zrezygnować w każdej chwili no i z tego co wiem działa dość ładnie w terach górskich.

  Odpowiedz
 4. Najczęściej jest tak, że do danej wsi pociągnięta jest tylko jedna sieć. U mnie właśnie tak jest, ale nie narzekam na usługi Multimedia. Mam internet i telewizję u nich, co prawda w mieście płaci się trochę mniej, ale do mnie musieli ciągnąć specjalnie kable. Prędkość internetu jak najbardziej zadowalająca, tv nie tnie, wszystko działa jak należy.

  Odpowiedz
  • Zazdroszczę, ze masz Multimedia 🙂
   Ja mam jedną jedyną linię światłowodową Liquid System 40 Mb/s za prawie 85 zł i alternatywy w postaci internetu mobilnego z realnym zasięgiem jedynie Orange i T-Mobile.
   Zadnej innej oferty !!

   Odpowiedz
 5. Według mnie w małych miasteczkach lub na wsi najlepiej LTE, bo zasięg powinien być prawie wszędzie, a na światłowód nie mamy raczej co liczyć.

  Odpowiedz
 6. LOL! Wygwizdowie i światłowód? Ale ktoś was dyma na kasę… Jeżeli nie masz światłowodu położonego (a do kilku domów nie opłaca się ciągnąć światłowodu firmie) to nie możesz mieć światłowodu. Do twego domu idzie linia telefoniczna? TO NIE JEST ŚWIATŁOWÓD. Robią was na kasę.

  Różnica między wsią a miastem? Wieś bardzo mała (antena 3G,4G – śmieszne prędkości ; linia telefoniczna 10Mbps max, Światłowód – na 99% brak możliwości) – wieś średnia ze 100 domów – może już ktoś z sąsiedniego miasteczka podpiął światłowód i wtedy można liczyć na dobre prędkości ; ehternet z sąsiedniego miasta to wiadomo, nie szybciej niż 100wka)
  Miasteczka i duże wsie – tu już prędkości są normalniejsze, ale i tak nie ma w czym wybierać – dalej linie telefoniczne, Internet Mobilny i reszta – i pewnie z jedna firma światłowody oferująca)
  Miasta – do wyboru do koloru. Prędkości jakie chcemy, topowe, duży rynek, pole do negocjacji, itp itd – masz wszystko, także mocny sygnał w mobilnych urządzeniach (zależy od obwarowań betonem 🙂 )

  Odpowiedz

Dodaj komentarz