Internet Orange Neostrada i Orange Love – przegląd i opinie

Nie trudno jest poczuć się zagubionym w gąszczu ofert, jakimi zasypują nas dostawcy internetu. Najczęściej licytują się oni na cyferki, chwaląc się jak najniższymi cenami i najszybszym łączem. Łatwo odnieść wrażenie, że to jedyne elementy, na które powinniśmy kłaść uwagę. Mało kto zastanawia się nad posiadaną infrastrukturą, obsługą po instalacyjną i doświadczeniem na rynku, które może świadczyć o niezawodności. Przeanalizujmy ofertę firmy Orange, oferującą Neostradę, również w pakiecie Orange Love.

Opinia o ofercie 1: Orange Neostrada

To oferowana od 2001 roku przez Orange usługa jest aktualnie najdłużej oferowaną opcją stałego internetu w Polsce. Przez ponad 18 lat obecności na polskim rynku była zarówno poddawana krytyce, jak i przeżywała okresy rozkwitu i wzrostu popularności. Aktualnie szerzej jest znana pod nazwą Orange Światłowód, z uwagi na coraz większe pokrycie powierzchni naszego kraju łączem światłowodowym o wysokiej przepustowości.

Podstawową wersję Orange Światłowodu (100 Mb) możemy nabyć już za 39,99 zł miesięcznie przez pierwsze 12 miesięcy, przy umowie na 2 lata. Przez drugi rok trwania umowy cena wzrasta do 69,99 zł miesięcznie. Uśredniając, taka opcja będzie nas kosztować 55 złotych miesięcznie przez cały okres trwania umowy, oferując w zamian pobieranie z prędkością do 100 Mb/s i pobieranie do 10 Mb/s. Orange przygotował również dwie wyższe oferty – Orange Światłowód 300 Mb i Orange Światłowód 1 Gb/s. Zgodnie z nazwą oferują one do 300 Mb/s i 1 Gb/s prędkości pobierania kolejno i do 30 Mb/s i do 100 Mb/s wysyłania. Są to opcje nieznacznie droższe – Orange Światłowód 300 Mb przez pierwszy rok będzie nas kosztował 49,99, a przez kolejny 79,99 (średnio 65 zł przez czas trwania umowy), a Gigabitowa opcja 69,99 przez 12 miesięcy i 99,99 zł za kolejne, co da 85 zł miesięcznie średnio przez całą umowę. Opcje z umową na rok są wyraźnie droższe – Orange Światłowód 100 Mb kosztuje 79,99 zł, 300 Megabitowa opcja 89,99 zł, a Gigabitowa 109,99 zł miesięcznie. Jak zatem wyraźnie widać umowa na rok z Orange jest niezbyt opłacalna, chyba że nie jesteśmy pewni swoich planów co do przyszłości.

W przypadku, gdy nasze miejsce zamieszkania nie znajduje się na obszarze pokrytym światłowodem (sporo mniejszych miast, miasteczek, jak i wsi nadal nie ma łącza optycznego) możemy skorzystać z oferty o nazwie Internet domowy. Dostarczenie internetu odbywa się wtedy przez wykorzystanie technologii ADSL. W ofercie Orange znajdziemy tylko jedną pozycję z prędkością pobierania do 20 Mb/s i prędkością wysyłania danych do 1 Mb/s. W przypadku umowy na 24 miesiące przez pierwszy rok będziemy płacić 39,99 zł miesięcznie, za kolejny natomiast 69,99 zł miesięcznie. Umowa na rok będzie nas kosztowała 79,99 zł każdego miesiąca przez cały okres umowy. Niestety, w związku z wykorzystaniem technologii ADSL, bazującej na łączu telefonicznym będziemy zmuszeni dopłacać miesięcznie 10 złotych, jeśli nie posiadamy telefonu domowego w Orange, jak i u innego operatora.

Opinia o ofercie 2: Orange Love

Firma Orange ma w swojej ofercie również oferty kombinowane, jej przykładem jest, chociażby Orange Love. W jej ramach możemy otrzymać 4 usługi – wśród nich jest abonament komórkowy, internet domowy, telewizja i telefon domowy. Przy czym nie musimy się ograniczać do jednego produktu danej kategorii i np dołączyć kilka abonamentów komórkowych. Ceny zaczynają się od 79,99 złotych miesięcznie za pakiet mini, w którym zawarty jest Internet 100 Mb/s i abonament komórkowy z 5 GB internetu, działającego również w Unii Europejskiej, nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami, zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej. Wyższa opcja o nazwie Standard kosztuje 99,99 miesięcznie i obejmuje telewizję z 104 kanałami, telefon domowy z rozmowami bez limitu w Polsce i UE, abonament komórkowy bez limitu, z 5 GB internetu i internetem domowym 100 Mb/s.

Dla bardziej wymagających Orange przygotowało pakiet Extra, w którym otrzymujemy telefon Huawei Y6 2018 za 1 zł, Internet domowy 100 Mb/s, abonament komórkowy bez limitu zarówno rozmów, sms-ów, jak i internetu mobilnego, telefon domowy i telewizję ze 168 kanałami. Najbogatsza opcja, o nazwie premium, wzbogacona jest dodatkowo o funkcję Smart WI-FI, poprawiającą zasięg domowej sieci wifi, 13 dodatkowych kanałów telewizyjnych (razem 181), całość kosztuje 219.99 miesięcznie.

Wszystkie ceny dotyczą umowy na 24 miesiące, wraz z wyborem pakietu możemy zdecydować się na zakup telefonu w promocji -50%, co w przypadku niektórych modeli może być naprawdę atrakcyjną ofertą cenową. Warto wspomnieć niedawną rewelacyjną cenę na Huawei P20 Pro, który właśnie w Orange Love był w najniższej cenie w Polsce.

Orange – Opinie w internecie.

“Posiadam neostrade od wielu lat,

Jak zamówić?

Aby zamówić Neostradę bądź pakiet Orange Love musimy udać się na stronę Orange (częste promocje przy zamówieniu online). Następie w menu na górze strony wybieramy Internet bądź Pakiety w zależności która opcja nas interesuje. W przypadku internetu klikamy następnie Internet domowy, co przekieruje nas na stronę konfiguratora. Tam musimy podać lokalizację i po przyciśnięciu przycisku sprawdź, zostaniemy poinformowani, jakie pakiety mogą być nam zaproponowane. Po wybraniu jednego z pakietów, klikamy przejdź dalej, a następnie wypełniamy szczegóły dotyczące naszego zamieszkania.

W przypadku zainteresowania ofertą Love wybieramy na stronie głównej operatora Pakiety, później napis Love. Z podanej listy wybieramy interesujący nas pakiet i klikamy Zamów rozmowę. Alternatywnie możemy skorzystać z kalkulatora korzyści, który przeliczy nasze wydatki i zaproponuje optymalną opcję. Zaznaczamy, ile aktualnie mamy usług, ile za nie płacimy, a następnie otrzymamy wyniki porównujące je z ofertą Orange. Pozostaje nam nacisnąć Zamawiam i wypełnić stronę naszymi danymi do zamówienia.

Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 1.9]

6 komentarzy do wpisu „Internet Orange Neostrada i Orange Love – przegląd i opinie”

 1. Mi sie podobają te oferty Orange. Może nie są najtańsze, ale w przypadku internetu którego używam do pracy, cena nie jest najważniejsza.

  Odpowiedz
 2. Internet w Orange to bardzo dobry wybór, nie żałuję go. Opinie o Orange Love mam jak na bardziej pozytywną i nie wiem czy coś może to zmienić.

  Odpowiedz
 3. Te oferty, ze przez pierwszy rok się płaci 40zł, a drugi 70zł są trochę bardziej przyjazne dla naszych kieszeni, a przynajmniej tak nam się wydaje. W rzeczywistości płacimy 55zł miesięcznie, co jest dobrą kwotą jak za taki internet.

  Odpowiedz
 4. Jestem z małej miejscowości, więc nie ma u nas światłowodu, jedyną opcją na w miarę dobry internet jest LTE. Byłem w kilku sieciach, ale ostatecznie jestem w Orange bo to najlepsza firma z jaką miałem do czynienia. Umowa przejrzysta, internet działa jak należy, mogę śmiało polecić każdemu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz