Jaki internet dla firmy? Porównanie ofert

Każda firma w dzisiejszych czasach powinna obowiązkowo mieć dostęp do internetu. Czy to mała rodzinna firma, czy duża czy nawet działalność jednoosobowa. W aktualnych standardach sieć jest podstawą do płacenia rachunków, wynagrodzenia pracownikom oraz reklamy, a także komunikacji między poszczególnymi szczeblami firmy i pracownikami.

Na początku warto zastanowić się czego potrzebujemy. Czy nasza firma prosperuje tylko w budynku czy także poza nim, a może w kilku miastach? Ilu mamy pracowników, czy internet będzie używany każdego dnia. A konkretniej czy potrzebujemy internetu stacjonarnego czy mobilnego. Należy zwrócić także uwagę na to co oferuje nam dana sieć. Czy tylko dużą prędkość czy może jeszcze szereg dodatków i bonusów. Dla szeroko prosperujących firm, dodatkowym atutem będzie otrzymanie ochrony i programów bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoje zasoby. Narzędzia biurowe oraz wirtualny dysk zewnętrzny również powinny znaleźć się w podstawowej ofercie. Internet dla firm jak widać jest niezbędnym elementem w dzisiejszym biznesie.

Jeśli potrzebujemy internetu do miejsca gdzie będzie on używany przez wiele osób na wielu różnych urządzeniach, zdecydowanie powinniśmy przyjrzeć się sieciom, która mają w swojej ofercie duże prędkości.


Internet UPC

UPC jest jedną z firm, która oferuje korzystne warunki i świetne ceny. Posiada doskonałe oferty dla dużych i średnich firm. Oferuje pakiety, które są dostosowane do potrzeb firm. Daje klientom wysokie przepustowości oraz bezpośredni dostęp do zasobów internetowych. Jest doskonale rozwinięta i posiada rozwiązania bezprzewodowe, dzięki której komunikacja w firmie będzie swobodna, a Internet bez kabli.

Oferty tej firmy to standardowo umowa bez zobowiązań jak i na 24 mce oraz dwie dostępne prędkości (300Mb/s i 600 Mb/s). Możemy również skorzystać z Carrier Ethernet czy połączyć placówki i oddziały znajdujące się nie tylko w różnej części kraju, ale także za granicą. To ogromny atut, który powinien być wzięty pod uwagę.


 

orange-światłowód

Orange Światłowód

Orange Światłowód reklamuje się jako ultraszybki dostęp, bezpieczeństwo i większa produktywność pracy. Ma w swojej ofercie aż trzy prędkości na 24 m-ce, nowoczesny modem i możliwości połączeń głosowych. A także dodatkowe usługi jak połączenie sieci lokalnych w jedną sieć korporacyjną, dzięki technologi Ethernet.

Możemy otrzymać także Malware Protection, czyli ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczenie przed atakami APT i niskie koszty. Orange oferuje świetne wsparcie po-sprzedażowe i ogromną pomoc w przypadku instalacji sprzętu i dalszego użytkowania.


 

netia-internet-dla-studenta

Internet Netia

Netia z kolei oferuje nam trzy prędkości (50Mb/s, 100Mb/s i 300Mb/s) na 24 m-ce i w każdej jest prezent w postaci karty SIM z abonamentem przez cały okres trwania umowy za 0zł. To bardzo klasyczna oferta, która będzie odpowiednia zarówno dla tych mniejszych jak i większych firm. Mamy również opcję wyboru Internetu z dwoma telefonami mobilnymi lub Internet z Monitoringiem.

W pakiecie dostaniemy ochronę przed złośliwymi oprogramowaniami oraz router Wi-Fi. Dla większych firm proponowana jest oferta Netia Compute (czyli zasoby w chmurze dostępne na żądanie i administrowanie systemami przez Netię). Jest to bezpieczna platforma, która pozwala w kontrolowany sposób wykorzystywać zasoby, obniżając przy tym koszty i daje możliwość zwiększenia elastyczności biznesu.


 

Co warto sprawdzić?

Jeżeli potrzebujesz internetu mobilnego – Sprawdź nasz ranking internetu mobilnego LTE bez limitu, który jest aktualizowany każdego miesiąca i zawiera najlepsze oferty. Sieci telekomunikacyjne wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i wprowadzają coraz to nowe rozwiązania i unowocześnienia w obrębie sieci. Możemy wybierać spośród dostępnych ofert na prawdę świetne produkty i usługi. Możemy być pewni, że nasze dane będą bezpieczne a praca jeszcze bardziej przyjemna.

Zobacz również:

Opinie o UPC

Opinie o Orange

Opinie o Netia


 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

6 komentarzy do wpisu „Jaki internet dla firmy? Porównanie ofert”

 1. Ja w swojej firmie mam internet z oragne światłowód,ale aktualnie szukam godnego zastępstwa, także liczę, że ktoś coś więcej napisz i coś poleci.

  Odpowiedz
 2. A tak właściwie, to jaka jest różnica, czy my ten internet podpinamy dla firmy, czy do domu. Nie orientuje się za bardzo w tym temacie, ktoś coś?

  Odpowiedz
 3. U nas od roku jest światłowód od Intelligent Technologies i dobrze się sprawdza, bo jest szybki i nie ma z nim najmniejszych problemów. Poza tym plusem jest kontakt, bo mamy swojego opiekuna i nie trzeba załatwiać spraw z tysiącem różnych osób.

  Odpowiedz
 4. Najlepszą ofertę jaką dostałe dla swojej firmy to internet z Orange. Orange dla firm ma specjalne promocje, warto wziąć też telefony w pakiecie i korzystać z kompleksowej obsługi całej firmy.

  Odpowiedz
 5. Orange to jakiś żart. Nie problem oferować szybki internet w Warszawie, ale jest jeszcze Polska “na obrzeżach”, gdzie inwestycje=0 zł a opłaty nie współmierne do jakości. Ponadto jak przegapisz koniec umowy w firmie to uszczęśliwią Cię następnymi 24. miesiącami bez możliwości jej wypowiedzenia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz